3 marca, 2021

Świadomy wybór parabanku – zobacz co warto wiedzieć

Polski rynek finansowy jest pełen różnych ofert obejmujących konta bankowe, karty płatnicze, kredyty czy też pożyczki. Są one oferowane nie tylko przez instytucje bankowe, ale również przez prywatne firmy, które są znane jako parabanki. Działają one na tym samym rynku co banki, jednak istnieją pewne różnice pomiędzy bankami, a firmami posiadającymi miano parabanków.

Aktualnie wiele parabanków oferuje swoim klientom różnego rodzaju chwilówki, pożyczki ratalne, a nawet karty kredytowe. W większości przypadków tacy pożyczkodawcy nie wymagają od swoich klientów przedstawiania zaświadczeń o dochodach wystawianych przez pracodawców. Często wystarczy samo oświadczenie klienta informujące o osiąganych przez niego dochodach. Oznacza to, że w parabanku można znacznie łatwiej otrzymać finansowanie.

Zobacz, jak działają firmy pozabankowe.

Parabanki – podstawowe informacje

Parabank jest instytucją finansową, która jednak nie posiada statusu normalnego banku, ponieważ jest to firma prywatna. Główna różnica pomiędzy bankami, a parabankami polega na innym charakterze prawnym tych instytucji finansowych. Bank jest bowiem zobowiązany do prowadzenia działalności zgodnie z Prawem Bankowym, podczas gdy parabank nie ma takiego obowiązku. W praktyce oferty, produkty i usługi banków oraz parabanków są do siebie bardzo podobne.

Sprawdź, na co uważać biorąc pożyczkę z parabanku.

Cechy dobrych parabanków

Decydując się na ofertę proponowaną przez parabanki, warto świadomie wybrać dobrą firmę charakteryzującą się poniższymi cechami:

  • Dobre instytucje noszące miano parabanków przyjmują wnioski on-line, wysyłają umowę na adres e-mail klienta, a wypłaty pieniędzy dokonują w ramach przelewu elektronicznego.
  • Instytucje te bardzo rzadko weryfikują swoich potencjalnych pożyczkobiorców w bazach, więc ich wymagania są znacznie niższe w porównaniu z bankami, ale w zamian za to należy liczyć się z wyższymi kosztami.
  • Wnioski przetwarzane są bardzo szybko, więc pieniądze można otrzymać nawet w ciągu 15-20 minut od złożenia wniosku.
  • Firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych zabezpieczeń pożyczek.

Jeśli myślisz o zaciągnięciu zobowiązania w parabanku, zobacz  jak ustawa antylichwiraska chroni pożyczkobiorców.

Gdzie szukać dobrego pożyczkodawcy?

Znalezienie dobrego parabanku nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiednich narzędzi internetowych. W sieci działa bardzo wiele rankingów i porównywarek. Warto poszukać takich stron, które są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu można szybko, łatwo i bez większych problemów znaleźć oferty parabanków charakteryzujące się bardzo wysoką opłacalnością. Dobre rankingi umożliwiają szybkie i wygodne porównanie wielu ofert w jednym miejscu. Oprócz tego warto poszukać w sieci stron z opiniami na temat parabanków.